Edirne Sohbet Odaları

Edirne Sohbet Odaları

admin     19-10-19     Sohbet, Sohbet Odaları     Edirne Sohbet Odaları     115 Defa Okundu

Siteleri Edirneli Hemşerilerimiz için Aktif Edilmiş ilk Kanalıdır. illere özel hizmetlerinde bugün edirne iline olan hizmetlerini belirtmek amaçlı yazımıza baslamış bulunuyoruz yazımızda yer yer site tanıtımlarımızı site içi hizmetleimizi ve elimizden geldigince diger illerden olan ziyaretçilerimize Türkiyenin güzel illerinden biri olan edirne tanıtımlarını yapacagım.

Edirne, Türkiye’nin Edirne ilinde yer alan şehir ve aynı ilin merkez ilçesi. Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Yunanistan ve Bulgaristan sınırında yer almaktadır bu ilimizi yurt dışından arabayla tatile gelen gurbetçi kardeşlerimizin hemen hemen hepside bilirler edirne gümrük kapısından vatana giriş yapınca mutlaka edirne merkezi görmekteler tecrübe konusuyor çok giriş yaptım edirne gümrük kapısından ve bu ilimizi az çok tanıyorum güzel hemde çok güzel bir yer.

Sizlere bu girişlerim esnasında yasadığım bir anımı anlatayım anlanyadan 3 gün yolun sonunda yorgun argın gümrük kapısına geldik vatana kavusmak için 3 gün yol gelmek ve birde vatan topraklarına kavusma heyecanı artık siz düşünün insanın ne hale gelebilecegini neyse arabayla edirneye girdik öyle bir hava vardıki yaz günü gök delinmiş sanki yagmurdan göz gözü görmüyor o halde yolumuza devam ettik bir an önce memlekete evimize ulasmak için dedimya vatan özleminin heyecanı her şeyi yaptırıyormuş her ne kadar yapılan yanlış olsada.

Edirne ili Hakkında Bilgiler

Edirne İli Trakya Yarımadasında; Kuzeyde Istıranca Dağları, Güneyinde Koru Dağları ve Ege Denizi-Saroz Körfezi, Batısında Meriç Nehri ve Meriç Ovası, Doğusunda da Ergene Ovasını içine alan Edirne, her Akdeniz ikliminin hem de Orta Avrupa’ya özgü kara ikliminin etkisi altında kalan bir geçiş bölgesidir. Bölge Karadeniz, Ege ve Marmara denizlerin de etkileriyle zaman zaman ve yer yer farklı iklim özellikleri gösterir. Kışları, Akdeniz iklimi etkisini gösterdiği zamanlarda ılık ve yağışlı, kara iklimi etkisini gösterdiğinde de oldukça sert ve kar yağışlı geçmektedir. Yazlar sıcak ve kurak, bahar dönemi yağışlıdır. İlin bitkisel üretim açısından önem taşıyan Ergene Havzası’nda ise sert bir kara iklimi egemendir.

Edirne Türkiye’nin Avrupa’daki sınır kapısıdır.Anadolu’yu, İstanbul’u, Ortadoğu’yu Avrupa’ya bağlayan kara ve demiryolları Edirne’den geçer. Hergün İstanbul- Sofya-Venedik-Paris, İstanbul-Sofya-Belgrad-Zagreb-Viyana, İstanbul-Sofya-Bükreş- Moskova seferleri karşılıklı olarak Kapıkule’den yapılır.

Sohbet,Edirne Sohbet,Edirne Chat,Edirne Sohbet Odaları,Edirne Sohbet Siteleri

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Sohbet Odaları

#kızlar sohbet

#kızlarla sohbet

#şehirler sohbet

 #kızlar sohbet

#kızlarla chat

#kızlar chat

© Copyright 2018 - Tüm hakları saklıdır.